#105 Urbanista czy architekt

Magda Wielogórska

Witajcie drodzy czytelnicy i słuchacze Ambasady Budownictwa! Mamy dla Was wyjątkową niespodziankę. W najnowszym odcinku naszego podcastu gościmy jedną z najbardziej cenionych postaci w świecie polskiego urbanistyki i architektury – panią Magdę Wielogórską.

Pani Magda jest dyrektorem Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Radomiu, a także pełni funkcję prezesa Radomskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Jej bogate doświadczenie oraz wiedza na temat wyzwań stojących przed współczesnymi urbanistami i architektami to prawdziwa kopalnia informacji dla każdego, kto interesuje się tą tematyką.

W trakcie rozmowy dowiemy się m.in.:

  • Jakie są największe wyzwania w pracy urbanisty i architekta w dzisiejszych czasach?
  • W jaki sposób współczesne miasta zmieniają się pod wpływem dynamicznie rozwijającej się technologii i nowych trendów w budownictwie?
  • Jakie projekty realizowane przez Miejską Pracownię Urbanistyczną w Radomiu można uznać za najbardziej innowacyjne i jak wpłynęły one na obraz miasta?

Oprócz tego porozmawiamy również o tym, jakie cechy powinien posiadać dobry architekt i urbanista, jakie są perspektywy rozwoju dla tych zawodów w Polsce oraz jakie są plany i wizje pani Magdy na przyszłość Radomia i polskiego budownictwa.

Zapraszamy do słuchania! Odcinek dostępny jest już na naszej stronie ambasadabuwonictwa.pl oraz na wszystkich popularnych platformach podcastowych.

Nie przegap okazji, by poszerzyć swoją wiedzę o fascynującym świecie urbanistyki i architektury w Polsce. Do usłyszenia!

Więcej praktycznej wiedzy o tym jak budować, by nie żałować znajdziecie również na naszym kanale You Tube AMBASADA BUDOWNICTWA TV.