#113 Opłata adiacencka

dr Małgorzata Pracka
dr Małgorzata Pracka

Witajcie miłośnicy architektury, urbanistyki oraz wszyscy zainteresowani kształtowaniem przestrzeni miejskiej! AmbasadaBuwonictwa.pl ma przyjemność przedstawić Wam nasz najnowszy podcast – „Opłata adiacencka – od teorii do praktyki”.

Czym jest „Opłata adiacencka”? Opłata adiacencka to termin, który nie każdemu może być znany, ale odgrywa kluczową rolę w planowaniu przestrzennym i realizacji inwestycji. W skrócie, jest to opłata stanowiąca wynagrodzenie dla właściciela nieruchomości za korzystanie przez innych z wartości dodanej do jego nieruchomości przez działania urbanistyczne lub realizację inwestycji publicznych. Celem tego podcastu jest przybliżenie tego zagadnienia zarówno specjalistom w dziedzinie, jak i laikom.

Dlaczego warto posłuchać?

  • Dowiesz się, jak opłata adiacencka wpływa na rozwój miast i inwestycje.
  • Zrozumiesz, jakie są prawa i obowiązki właścicieli nieruchomości w kontekście opłaty adiacenckiej.
  • Poznasz realne przypadki i studia przypadku dotyczące stosowania opłaty adiacenckiej w Polsce.

Nasi goście: W każdym odcinku będziemy gościć ekspertów z dziedziny urbanistyki, prawa, ekonomii przestrzennej oraz przedstawicieli samorządów i inwestorów. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu, nasze rozmowy dostarczą cennych informacji i praktycznych wskazówek.

Jak nas znaleźć? Podcast „Opłata adiacencka – od teorii do praktyki” dostępny jest na naszej stronie ambasadabuwonictwa.pl oraz w popularnych serwisach streamingowych. Subskrybuj, słuchaj i dziel się z innymi!

Zapraszamy do słuchania i włączania się w dyskusję! Jeśli macie pytania, sugestie lub chcecie podzielić się własnymi doświadczeniami na temat opłaty adiacenckiej – skontaktujcie się z nami. Razem kształtujmy przyszłość naszych miast!

Więcej praktycznej wiedzy o tym jak budować, by nie żałować znajdziecie również na naszym kanale You Tube AMBASADA BUDOWNICTWA TV.