Aluminiowe ogrody zimowe. Jak zwiększyć powierzchnię użytkową domu?

Aluminiowe ogrody zimowe to rozwiązanie, które zyskuje zwolenników. To faktycznie coraz popularniejsze rozwiązanie, które powiększa przestrzeń wypoczynku i pozwala odnaleźć w domu cichy kąt lub miejsce spotkań ze znajomymi. Tzw. oranżerie to świetny pomysł organizacji nowoczesnej przestrzeni.

Aluminiowe ogrody zimowe – co to za rozwiązanie?

Pomysłów jest wiele. Aluminiowe ogrody zimowe powstają np. w obrębie tarasu. Dzięki nim zyskujemy sporą, dodatkową przestrzeń w naszym domu. W zależności od potrzeb może być to np. dodatkowa strefa wypoczynku, pokój zabaw dla dzieci, miejsce spotkań. Tu ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i pomysły.

Nie jest tajemnicą, że przy tego typu projektach idealnie sprawdzają się konstrukcje z trwałego aluminium oraz szła. Dlatego do kolejnej odsłony Ambasady Budownictwa TV zaprosiliśmy eksperta z firmy Finko (sponsor odcinka).

Systemy okienno drzwiowe w ogrodzie zimowym

Jak wyjaśnia Krzysztof Bździkot z firmy Finko niezależnie od tego czy używamy określenia „ogród zimowy”, czy „oranżeria”, do takiej inwestycji możemy wykorzystać systemy okienno-drzwiowe z aluminium. Zaletą takiego rozwiązania są możliwość w obszarze designu, termiki oraz codziennego komfortu użytkowania. Dzięki temu satysfakcja z własnej oranżerii może być ogromna, a możliwości jej użytkowania, naprawdę bardzo szerokie!

ZOBACZ TAKŻE: Okna aluminiowe – do jakich domów? Kiedy warto je wybrać?

Możliwości nowoczesnych ogrodów zimowych

Nasz ekspert w najnowszym odcinku Ambasady Budownictwa TV opowiada m.in. możliwości wyposażenia takiego ogrodu w zintegrowane osłony przeciwsłoneczne jak rolety, screeny, czy żaluzje. Istnieje możliwość zastosowania przyciemnianych szyb oraz dowolnej konfiguracji otwierania i przesuwania drzwi.

Warto zapoznać się z tym tematem. Zachęcamy do obejrzenia kolejnego odcinka naszego programu.