Armatura sanitarna na lata? Czy warto wybrać rozwiązania stosowane w miejscach publicznych?

Czy armatura sanitarna stosowana w obiektach publicznych, to dobry wybór np. do domu? Czym cechują się rozwiązania stosowane w miejscach, przez które codziennie przewija się wiele osób? Na ten temat w studiu Ambasady Budownictwa TV rozmawialiśmy z ekspertką branży, Panią Aleksandrę Sanz-Wroblewską.

(Materiał sponsorowany)

Armatura sanitarna do zadań specjalnych

Wyobraźmy sobie centrum handlowe, przez które przez cały dzień przechodzą tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy ludzi. Spójrzmy na szkołę, do której codziennie przybywa kilkuset uczniów. W tych miejscach nie sprawdzą się krany, czy spłuczki słabej jakości. To samo dotyczy natrysków stosowanych w publicznych basenach czy sportowych szatniach. Ich systematyczna wymiana kosztowałaby fortunę! Między innymi dlatego w takich miejscach stosowana jest armatura sanitarna do zadań specjalnych

Czym jest armatura sanitarna obiektowa?

Obiekty użyteczności publicznej to najprościej rzecz ujmując, wszystkie budynki znajdujące się poza sektorem domowym. W tej definicji mieszczą się np. przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe, akademiki, hotele, kina, baseny, szpitale, przychodnie, centra handlowe, czy zakłady penitencjarne. Przykłady można wymieniać bardzo długo.
W tego typu budynkach nie stosuje się armatury takiej jak w domach. Jak tłumaczy w rozmowie z Ambasadą Budownictwa TV Aleksandra Sanz-Wroblewska z firmy Delabie rozwiązania stosowane w tego typu miejscach muszą mieć inne parametry. Dlaczego? Wszystko zależy, z jakiej strony spojrzymy na potrzeby. Dla użytkownika istotne będzie bezpieczeństwo i obsługa. Architekt zwróci uwagę na design. Z kolei inwestor będzie chciał rozwiązania trwałe i oszczędne.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: PRAKTYCZNA ŁAZIENKA DLA SENIORA

Przykłady parametrów armatury stosowanej w obiektach

Spójrzmy na przykład żłobka. Armatura tam stosowana musi być łatwa w obsłudze. Ważną kwestią jest bezpieczna temperatura wody, by uniknąć oparzeń dziecka. Jeśli do tego dodamy trwałość, z uwagi na częste użycie w ciągu dnia (kilkadziesiąt użyć na dobę) otrzymujemy przepis na to, czego będzie oczekiwał inwestora.

Design armatury obiektowej

Oferta armatury obiektowej stale rozwija się także w kwestii designu. Paleta wzorów i barw jest już teraz bardzo bogata. M.in. z tego powodu, tego typu produkty coraz częściej można spotkać… mieszkaniach.
Na co warto zwrócić uwagę, wybierając konkretny produkt? Zobacz nasz film na kanale Ambasady Budownictwa TV.