Czym zajmuje się kierownik budowy?
Kierownik budowy to jedna z najważniejszych osób, które uczestniczą w procesie budowy. Zarówno domu jak i większych inwestycji. Zobacz jaką pomoc gwarantuje dobrze wybrany specjalista.
Marzenia a rzeczywistość
Encyklopedia wiedzy. Niepodważanie wiedzy. Problemy na linii ekpia – kierownik. Wspólny język. Wiedza ogólna jest u inwestorów. Rola jako nadzór.
Pierwsze spotkanie z kierownikiem: projekt budowalny, decyzja pozwolenia na budowę, kiedy z czego. Jakie plany ma inwestor. Kierownik je weryfikuje i sugeruje zmiany.
Czas ze względów technologicznych i logistycznych.
Jakie są najczęstsze błędy podczas budowy?
Źle dobrane terminy dostaw. Rozczarowania klientów wynikają głównie z wysokich oczekiwań inwestorów, ale obecnie jest ich mniej. Największe problemy to dobór odpowiednich ekip. Polecona przez kierownika z jego bazy to bezpieczne rozwiązanie alternatywne.
Pogoda krótkoterminowa i długoterminowa. Niskie temperatury, opady i upały. Terminy mogą się przedłużać, należy zakładać zapas czasu. Im więcej elastyczności dopuścimy tym mniej stresu mieć będziemy.
Dlaczego warto powołać kierownika budowy?
Podczas budowy domu nie raz spotkacie się z sytuacjami, których nie dało się przewidzieć. Są to chociażby opóźnienia w dostawach materiałów budowalnych czy pogoda uniemożliwiająca prowadzenie prac danego etapu. W takich przypadkach kierownik budowy jest idealną osobą do szybkiego reagowania i zmiany planów bez zbędnych start czasowych. Niejednokrotnie też kierownik budowy ma w zapleczu swoich kontaktów wiele firm, które mogą od ręki załatwiać pojawiające się problemy. To w końcu profesjonaliści ze sprawdzonymi namiarami do lokalnych firm wykonawczych. I jest to jedna z głównych zalet wynikających ze współpracy z kierownikiem budowy.
Czy trzeba zatrudnić kierownika budowy?
Podsumowując, nie ulegajmy opiniom, że zatrudnienie kierownika budowy to zbędny wydatek i wystarczy załatwić wpisy do Dziennika Budowy. To rozwiązanie nie tylko niezgodne z prawem, ale także narażające Cię na wiele ryzyk i kosztów, których można uniknąć polegając na doświadczeniu i wiedzy profesjonalistów.
Szukasz więcej informacji?
Obejrzyj na You Tube pełny wywiad z Ekspertem i korzystaj z wiedzy, którą zbieramy dla Was na kanale Ambasada Budownictwa TV. Dodatkowe pytania możesz zadać Ekspertowi pisząc na adres redakcja@ambasadabudownictwa.pl.
BUDUJESZ? REMONTUJESZ? Subskrybuj nasz kanał!