Jak zabezpieczyć stolarkę okienną w czasie budowy?

Czysta, bez zarysowań i uszkodzeń – właśnie tak oczywiście powinna wyglądać stolarka okienna w nowo wybudowanym domu, do którego właśnie się wprowadzamy. Tyle teorii, bo w praktyce bywa z tym różnie. Jak zabezpieczyć stolarkę okienną w czasie budowy? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy wspólnie z firmą Proventuss. 

Jak zabezpieczyć stolarkę okienną w czasie budowy? – warto zadać sobie to pytanie

Jak zabezpieczyć stolarkę okienną w czasie budowy? – Pytanie bardzo zasadne. Montaż okien i drzwi nie kończy przecież całego procesu powstawania domu. Przez jego wnętrze przetaczają się kolejne ekipy fachowców. Na zewnątrz trwa tynkowanie. W środku zaś intensywne prace wykończeniowe. 

Wielu inwestorów przekonało się, że chwila nieuwagi pracownika budowy może zakończyć się w najlepszym razie rysą na ościeżnicy, lub w najgorszym uszkodzeniem szyby. Takich historii zdarza się wiele. Wbrew powiedzeniu „mądry Polak po szkodzie” warto przewidzieć wcześniej możliwe negatywne scenariusze i zabezpieczyć okna i drzwi. Najlepiej w prosty sposób. Taka dodatkowa praca pozwoli nam spokojniej podejść do reszty prac, bez obaw, że okno za kilka, czy kilkanaście tysięcy złotych zostanie w jakikolwiek sposób zarysowane, czy zniszczone. 

Nieoczywisty element budowy domu

Pośpiech jest złym doradcą, o czym przekonało się wielu inwestorów. Mimo tego wiele osób traktuje zabezpieczenie okien i drzwi jako zbędną czynność. Błąd! To nieoczywisty, ale niezbędny element procesu budowy. 

CZYTAJ TAKŻE – STROPY: RODZAJE I ZASTOSOWANIA

Zabezpieczenie okien folią w płynie

W tym odcinku prezentujemy Państwu innowacyjny produkt, jakim jest tymczasowa folia ochronna… w płynie. Jest to skuteczny, ale także prosty w użyciu produkt, który na rynku występuje pod nazwą Vi-Pro® LIQUID FOIL od firmy Proventuss. Jak wyjaśnia ekspert w naszym studiu, to szybkowiążąca emulsja, która po zaschnięciu staje się membraną ochronną. Może ona skutecznie zastąpić tradycyjną folię.

Według producenta produkt skutecznie zapobiega powstawaniu zarysowań, odprysków, zabrudzeń, czy pochlapaniu powierzchni.

Czy folię w płynie można łatwo usunąć?

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że folia w płynie jest łatwa do usunięcia po zakończeniu procesu budowy. Co ważne, nie zostawia ona żadnych śladów. Po zdarciu możemy cieszyć się fabrycznie nową stolarką, bez widocznego wpływu jakichkolwiek prac prowadzonych na etapie wykańczania budynku. 

Skład chemiczny folii w płynie

Skład chemiczny Vi-Pro® LIQUID FOIL oparty jest o wodę, dlatego jest to środek przyjazny dla środowiska. Zapomnij o uciążliwym i czasochłonnym oklejaniu folią z rolki. Wystarczy, że posiadasz pędzel, wałek lub agregat natryskowy taki jak do tradycyjnego malowania. 

Folia w płynie w czasie remontu

Omawiany produkt sprawdzi się nie tylko w czasie budowy, ale również podczas remontu domu, biura, czy mieszkania. Możemy być pewni, że tego typu folia skutecznie ochroni okna czy drzwi przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, kurzem, farbą, a także możliwymi uszkodzeniami o charakterze mechanicznym.