Jaki fundament wybrać? Kto o tym decyduje?

Jaki fundament wybrać i kto o tym decyduje? Między innymi na to pytanie odpowiemy w kolejnym odcinku Ambasady Budownictwa TV. Na ten temat rozmawialiśmy z konstruktorem Norbertem Linowskim z firmy in-Construct z Radomia.

Jaki fundament wybrać?

Decydując się na konkretną technologię fundamentu, warto wziąć pod uwagę warunki gruntowe na terenie realizacji inwestycji. Jeśli są proste, z wyborem nie ma problemu. Gorzej, jeśli okaże się, że mamy do czynienia z różnego rodzaju wyzwaniami. Np. wysokim poziomem wód gruntowych. W takich sytuacjach często jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest płyta fundamentowa. Pamiętajmy, że projekt musi odpowiadać sytuacji w terenie. Tym bardziej że wiele działek dostępnych na rynku charakteryzuje się złożonymi warunkami gruntowymi. Warto wziąć to pod uwagę.

CZYTAJ TAKŻE: Stropy – rodzaje i zastosowania

Jak nie popełnić błędu przy fundamencie

Fundament to podstawa naszej inwestycji. Warto więc nie popełnić błędu. Dodatkowy wydatek na badania geologiczne może się opłacić i nie warto oszczędzać na takiej usłudze. Szczególnie jeśli nie jesteśmy pewni wspomnianych warunków gruntowych. To po pierwsze. Po drugie, warto porozmawiać na ten temat z architektem lub konstruktorem, który pomoże nam w wyborze najlepszego rozwiązania. Wiele sytuacji należy rozpatrywać indywidualnie. Nie należy posiłkować się obiegowymi opiniami, lub poradami „szwagra”. (No, chyba że jest specjalistą w tej dziedzinie) W przeciwnym razie, bardzo szybko możemy pożałować naszego wyboru. Pękające ściany, to tylko jedna z wielu niepożądanych skutków błędnych decyzji w tym obszarze.

Film dla planujących budowę

Ten odcinek Ambasady Budownictwa TV to kolejna produkcja, która powstała z myślą o osobach, które dopiero planują budowę domu, czy innej nieruchomości. Wspólnie z naszym ekspertem rozmawiamy o różnych rozwiązaniach, a także o częstych błędach popełnianych przez inwestorów. Zachęcamy do obejrzenia.