Kominek gazowy. Wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Kominek gazowy to z jednej strony źródło ciepła, z drugiej zaś całkiem klimatyczny element wyposażenia naszego domu. Z pewnością jego zalety docenią szukający luksusu i spokoju. Dlaczego? O tym mówiliśmy w kolejnym programie Ambasady Budownictwa TV

(Materiał sponsorowany)

Kominek gazowy – zapomnij o drewutni

Kominek gazowy to rozwiązanie dla osób, które poszukują wygodnych, nowoczesnych rozwiązań. W przeciwieństwie do tradycyjnego kominka nie trzeba w nim rozpalać, nie trzeba do niego dokładać drewna, ani poświęcać czasu na ciężką fizyczną pracę z siekierą w drewutni. To absolutnie bezobsługowe rozwiązanie, które z jednej strony gwarantuje nam ciepło, z drugiej zaś niepowtarzalny klimat kominka w salonie.

Kominek gazowy zyskuje na popularności

Tu jednak ważna uwaga. Jeśli ktoś uważa, że kominek gazowy to tylko „gadżet” jest w błędzie. Jak się okazuje – jest on w stanie ogrzać… całe mieszkanie. „W zależności od tego, jaki jest to dom, można dobrać odpowiednią moc kominka. One dają naprawdę dużo ciepła” – tłumaczy Bartosz Piechnik z firmy Hitze. Jak dodaje, jest kilka możliwości. „Można ustawić sobie taki kominek w danym pokoju i grzać ten pokój. Jeśli będzie to pomieszczenie otwarte, ciepło będzie rozchodziło się po całym budynku. Można także zastosować system dystrybucji gorącego powietrza i za pomocą specjalnych kanałów rozdzielić to ciepło po całym budynku” – tłumaczy Piechnik.

Najpierw wizja

Nasz ekspert wyjaśnia, że najlepiej jest jeśli kominek uwzględnimy już na etapie projektu architektonicznego. W zależności od tego, jaki jest to kominek i w jaki sposób będzie zasilany, dobieramy odpowiednie rozwiązania. Wówczas już na etapie budowy doprowadzimy odpowiednie instalacje. Trzeba przyznać, że to najlepsza droga. Oczywiście, o kominku możemy pomyśleć również np. przy okazji remontu domu.

Więcej informacji na temat kominków, zobaczycie w 29. odcinku Ambasady Budownictwa TV. Mówimy nie tylko o technologicznych aspektach, ale również praktycznych, w tym również o dizajnie. W naszej rozmowie nie zabrakło także informacji związanych z ekonomicznym aspektem takiego rozwiązania. Zapraszamy!