Kominek na drewno – tradycyjne źródło ciepła 

Kominek na drewno to jedno z najbardziej tradycyjnych źródeł ciepła, jakie możemy zainstalować w naszym domu. Dzięki temu takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w kryzysowych sytuacjach. Szczególnie w dobie wysokich kosztów energii oraz przy ryzyku blackout’u, o którym tak rozpisują się media.

Kominek na drewno

W poprzednich wpisach oraz filmach Ambasady Budownictwa TV sporo miejsca poświęciliśmy kominkom. Ten temat wywołał u Was ogromne zainteresowanie, a na naszą skrzynkę mailową wpływało wiele pytań. Idziemy za ciosem i kontynuujemy ten temat. Faktycznie, kominek na drewno może być świetnym rozwiązaniem w dobie kryzysu energetycznego. O czym powinniśmy wiedzieć, o czym pamiętać?

Przy tej okazji zachęcamy Was do obejrzenia jednego z ostatnich naszych odcinków na temat kominków opalanych drewnem, który znajdziecie pod tym linkiem.

Kominek na drewno okiem eksperta

Tym razem do naszego studia zaprosiliśmy Bartosza Piechnika, eksperta marki Hitze. W jego ocenie warto, szczególnie w trudnych czasach zaopatrzyć się kominek na drewno. „Są to niezależne konstrukcje, niezależnie zasilane. Nie potrzebują prądu, nie potrzebują gazu, nie potrzebują zewnętrznych źródeł energii poza drewnem” – zaznaczył.

Jakie kominki na drewno

Jak się jednak okazuje, kominek kominkowi nie jest równy i warto dobrze zapoznać się z tym, co oferuje rynek. Choćby po to, by dokonać najlepszego dla siebie wyboru. Szczegóły dotyczące klasyfikacji tego typu rozwiązań oraz dostępne na rynku linie produktowe wraz z omówieniem, znajdziecie w naszym filmie poniżej.

Ponadto nasz ekspert radzi jak najprościej dołączyć do grona posiadaczy kominków. O co pytać w sklepach? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla naszego domu? Warto dobrze zapoznać się z tym tematem. Co ważne, na rynku mamy do czynienia z ogromnym wyborem pod kątem designu i technologicznych rozwiązań.