Błędy popełniane na budowie

Podobno nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Racja! Warto jednak unikać błędów, szczególnie jeśli mogą one przysporzyć nam kosztów lub zniweczyć plany inwestycyjne. Tym razem tematem naszego programu są błędy popełniane na budowie.

Błędy popełniane na budowie

Tym razem najczęstsze błędy popełniane na budowie omówił z nami architekt Mariusz Antos, który zgodził się podzielić z nami swoją wiedzą oraz ogromnym doświadczeniem. Omawiamy różne kwestie związane z budową. Zwracamy uwagę na rolę oraz znaczenie uczestników całego procesu tj. inwestora, kierownika budowy, inspektora nadzoru, a także projektanta. 

Sprawny zespół redukuje ryzyko błędów

Warto pamiętać, że sprawny zespół właściwie komunikujący się ze sobą, oraz posiadający wiedzę i doświadczenie, redukuje ryzyko błędów. Szczególnie tych brzemiennych w skutkach.

Najczęstsze błędy na budowie

Błąd błędowi nie jest równy. W najnowszym odcinku omówiliśmy zarówno poważne uchybienia jak również drobne niedociągnięcia, które mogą odbić się na realizacji inwestycji oraz komforcie użytkowania ukończonego już budynku. 

W rozmowie zwracamy uwagę na błędy w projektowaniu. Jak zauważa nasz gość, źródłem problemów może być… brak radości, entuzjazmu i kreatywności w procesie projektowania domu. Czasem wybór standardowych rozwiązań, może poważnie zakłócić indywidualny charakter inwestycji. Nasz dom, ma być bowiem dostosowany do naszych potrzeb. Jeśli o tym zapomnimy będziemy żałowali, lub w najlepszym wypadku, będziemy musieli pogodzić się z faktem, że idąc na skróty, zapomnieliśmy o tym, co naprawdę jest dla nas ważne. 

ZOBACZ TAKŻE – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODPISUJĄ UMOWĘ Z DEWELOPEREM?

Istotne jest również wykonanie badań geotechnicznych terenu. Niestabilny grunt może być źródłem poważnych problemów zarówno na etapie budowy, jak i późniejszym – użytkowaniu nieruchomości.

Co jeszcze? Koniecznie zobacz kolejny odcinek Ambasady Budownictwa. Z pewnością nie pożałujesz, wszak wiedzy nigdy zbyt wiele. A że lepiej uczyć się na cudzych błędach…