Co sprawdzić w umowie na zakup mieszkania zawartej z deweloperem?

Nie każda umowa z deweloperem jest umową deweloperską! Zaskoczenie? Nie dla prawników. Nasza ekspertka, krok po kroku wyjaśnia co sprawdzić w umowie na zakup mieszkania zawartej z deweloperem? Ten materiał to bezcenny poradnik dla wszystkich, którzy realizują swoje marzenie o własnym mieszkaniu na rynku pierwotnym.

Co sprawdzić w umowie?

Ustalmy jedno. Osoba, która kupuje mieszkanie, często robi to pierwszy, no, może drugi raz w życiu. Nie każdy jest prawnikiem i zna wszystkie zawiłości przepisów, umów a także procedur. Co sprawdzić w umowie? – Z tym pytaniem bardzo często zgłaszają się kupujący do prawników. Gorzej, jeśli wcale tego nie robią…

Niestety, zgodnie ze starą łacińską sentencją „nieznajomość prawa szkodzi”, nieuwaga w tym zakresie może nas wiele kosztować, a także sprawić dużo stresu. Tym bardziej że zakup mieszkania, to często „transakcja życia”, poprzedzona ciężką pracą, skrupulatnym oszczędzaniem i staraniami o kredyt. Tym bardziej warto być skrupulatnym konsumentem i znać swoje prawa.

Porady prawne dla kupujących mieszkanie

Zamieszczony poniżej film to półgodzinne kompendium wiedzy prawniczej, które będzie doskonałą inwestycją dla każdego, kto jest w trakcie zakupu mieszkania na rynku pierwotnym. To także cała masa przydatnych informacji dla tych, którzy dopiero przygotowują się na taki krok. 

CZYTAJ TAKŻE – ZAKUP MIESZKANIA – JAKIE DOKUMENTY SĄ POTRZEBNE?

O czym trzeba wiedzieć?

Podstawowe pojęcia, które trzeba znać obejmują takie zagadnienia jak: umowa deweloperska, Deweloperski Fundusz Gwarancyjny, a także maksymalna wysokość opłaty rezerwacyjnej. To tylko niektóre konkrety, jakie omawiamy w naszym filmie wspólnie z Panią Mecenas Barbarą Młodawską z Kancelarii BM Legal.