Co to jest WIRON? 

Czym jest WIBOR? Na to pytanie potrafi odpowiedzieć wielu kredytobiorców spłacających swoje zobowiązania w polskich złotych. Natomiast, co to jest WIRON, który ma zastąpić pierwszy z wymienionych wskaźników? O tym rozmawialiśmy, z dobrze znanym Państwu ekspertem kredytowym Karolem Wołczyńskim.

Co to jest WIRON, i czym różni się od WIBOR-u

Wspinaczka rat kredytów hipotecznych, była poważnym problemem dla wielu kredytobiorców. Rosły stopy procentowe, a w związku z tym rósł WIBOR, czyli wskaźnik wpisany do każdej umowy kredytowej w PLN. To właśnie w czasie systematycznego wzrostu rat pojawiał się pomysł, by WIBOR zastąpić WIRON-em.

Szansa na tańszy kredyt?

Nasz ekspert nie ma wątpliwości, że stosowanie w niedługiej przyszłości nowego wskaźnika może być dużo korzystniejsze dla kredytobiorców. Dlaczego? Koniecznie zobaczcie nasz film, w którym przedstawiamy, jakie są koszty i korzyści związane z oboma wskaźnikami, a także jakie czynniki wpływają na ich wartość i jak je interpretować.

CZYTAJ TAKŻE: PIERWSZE MIESZKANIE I KREDYT 2%

Kto powinien zainteresować się WIRON-em

Rozmowę tą przeprowadziliśmy z myślą zarówno o kredytobiorcach, jak i o osobach, które planują wzięcie kredytu hipotecznego. Sporo dowiedzą się również ci którzy chcą zwiększyć swoją wiedzę na temat kredytów hipotecznych i czynników decydujących o wysokości oprocentowania kredytów w Polsce, takich jak WIRON i WIBOR.