Jak zaprojektować wnętrza na lata? 

Moda zmienia się szybko. Zdaniem niektórych za szybko. W kolejnym odcinku Ambasady Budownictwa TV szukaliśmy odpowiedzi na pytanie „jak zaprojektować wnętrza na lata”? Pomogła nam w tym architekt Katarzyna Wiosna-Osóbka, która na bazie swojego ogromnego doświadczenia, przekazała nam kilka uniwersalnych, a także praktycznych rad.

Jak zaprojektować wnętrza, by były zawsze modne?

Inspiracji można szukać na wiele sposobów. Jedni przeglądają katalogi, inni przewijają Instagrama. Trzeba przyznać, że pomysłów na zaprojektowanie wnętrza jest wiele. Architekci przyznają, że moda faktycznie szybko się zmienia, choć w ostatnim czasie, to tempo nieco przyhamowało. Zdaniem naszej ekspertki Katarzyny Wiosny-Osóbki „troszeczkę się uśpiliśmy z tymi trendami, m.in. przez pandemię. (…) Firmy nie wprowadzają tak wielu nowości, jak było to jeszcze przed 2020 rokiem. Z kolei w 2021 i 2022 roku wiele trendów się powtarza. One się trochę »przeplatają«” – powiedziała Katarzyna Wiosna-Osóbka.

Co jest modne we wnętrzach?

Eksperci zauważają, że obecnie przeplatają się różne kierunki. Szczególnie mocnym trendem w ostatnim czasie jest powrót natury. Wśród modnych kolorów należy wymienić zieleń, beż, brąz. To oznacza, że szczególnie pożądane są dziś „kolory ziemi”. Warto jednak pamiętać, że ostateczna decyzja należy do klienta, który powinien czuć się najlepiej w swoim wnętrzu.

CZYTAJ TAKŻE: Jak zaprojektować przestrzeń dzienną?

Architekt dostosuje wnętrze do nas

Tworząc wnętrze na lata, warto skontaktować się z architektem. W czasie rozmowy mogą pojawić się pytanie o nasz styl życia, ulubione kolory, godziny przebywania w domu. Te, oraz wiele innych „szczegółów” z naszej codzienności, to bardzo ważna „baza” do tego, by stworzyć wnętrze idealne dla nas.

Face lifting wnętrza

Chcesz zmienić wystrój wnętrza, ale nie chcesz robić remontu? Mamy dla Ciebie dobrą informację Nowoczesne wnętrze można bardzo szybko poddać liftingowi. „Możemy kupić kilka poduszek, jakiś koc, element wyposażenia i w tym momencie sporo możemy zmienić i odświeżyć” – radzi nasz ekspert.

Jeżeli chcesz poznać najnowsze wnętrzarskie trendy, oraz zasięgnąć kilka prostych, ale bardzo praktycznych rad, koniecznie obejrzyj odcinek Ambasady Budownictwa TV znajdujący się poniżej!