Mój prąd 5.0 – o tym musisz wiedzieć

I Ty możesz zostać prosumentem – czyli osobą, która nie tylko „konsumuje” prąd, ale także go produkuje, np. za pomocą paneli fotowoltaicznych. Właśnie z myślą o przyszłych prosumentach powstał program „Mój prąd 5.0” – co trzeba o nim wiedzieć?

Mój prąd 5.0

Na temat programu „Mój prąd 5.0” wyczerpujących informacji dostarczyła nam Aleksandra Kozieł, która wyjaśniła, na jakie korzyści finansowe można liczyć, decydując się na instalację fotowoltaiczną. Oglądając nasz kolejny odcinek zrealizowany w studiu Ambasady Budownictwa, odkryjesz, jak w praktyczny sposób zrealizować swoją inwestycję w fotowoltaikę. Wszystko krok po kroku: zaczynając od wyboru firmy, poprzez zgłaszanie wniosków o dofinansowanie, aż po montaż instalacji.

Jak zacząć inwestycję w fotowoltaikę?

Nie zostawiamy żadnych pytań bez odpowiedzi. Nawet takich jak: jak znaleźć wiarygodną firmę do montażu systemu fotowoltaicznego. Kolejne pytanie brzmi: jakie są pierwsze kroki, aby zacząć korzystać z programu „Mój prąd”? Nasza ekspertka dostarcza bogatej wiedzy. Prezentuje realne przypadki oraz praktyczne wskazówki, które pomogą Ci zrozumieć, jak skorzystać z dofinansowania i zredukować koszty energii. Niezależnie od tego, czy budujesz nowy dom, czy planujesz modernizację istniejącego. Znajdziesz tu wszystko, co musisz wiedzieć, aby podjąć świadomą decyzję. Dowiedz się więcej o świecie odnawialnych źródeł energii i przekonaj się, jak prosta może być zmiana na lepsze.

CZYTAJ TAKŻE: KOTŁY GAZOWE I OLEJOWE. SERWIS I KONSERWACJA

Kim jest prosument?

Prosumentem nazywamy osoby bądź fimy, które jednocześnie są producentami i konsumentami dóbr lub usług. W przypadku energetyki, prosumentem jest osoba lub przedsiębiorstwo, które produkują energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii (OZE) i jednocześnie korzystają z tej, która została wytworzona w należących do nich instalacji.