Montujesz okna? Tych błędów nie popełniaj!

Lista niedociągnięć związanych z montażem okien może być naprawdę długa, a każde z nich może powodować wręcz katastrofalne konsekwencje dla naszego portfela, komfortu, zdrowia i trwałości całego budynku. Montujesz okna? Zobacz jakich błędów lepiej nie popełniać.

Konsekwencje złego montażu okien

W kolejnym odcinku Ambasady Budownictwa TV spotkaliśmy się w naszym studiu z ekspertem firmy Soudal, panem Jarosławem Zielińskim, który dokładnie przeprowadził nas przez proces montażu okien. Jak się okazuje, lista błędów, jakie można popełnić jest naprawdę bardzo długa, a konsekwencje fatalne. I to z wielu powodów. Jeśli montujesz okna – zobacz koniecznie!

Jarosław Zieliński zwraca m.in. uwagę, że błędy mogą powodować m.in. poważne straty energetyczne, co przełoży się wprost na koszty ogrzewania budynku. Do tego dochodzą pęknięcia glifów. Nieszczelności powodują również spadki akustyczne, a to oznacza, że wszelkie hałasy z zewnątrz będą zakłócały nasz spokój we własnych czterech ścianach. 

Czytaj także: Dom energooszczędny a montaż okien

Chory budynek a zdrowie mieszkańców

Dość poważną konsekwencją niewłaściwego montażu jest także kondensacja pary wodnej. „To początki syndromu chorego budynku” – mówi nasz ekspert. To może przełożyć się na rozwój grzybów i pleśni w pomieszczeniach. Nie chodzi tu jedynie o kwestie estetyczne, ale także o negatywny wpływ na zdrowie nas samych i naszej rodziny.

Niestety ewentualne poprawki, czasem wiążą się z przeprowadzeniem poważnego remontu. Często bywa tak, że są one wręcz niewykonalne. Dlatego warto przyłożyć się już na etapie montażu i mieć pewność, że nic złego z naszymi oknami, ścianami i całym budynkiem się nie wydarzy.

Jak uniknąć błędów przy montażu okien?

Jeśli montaż okien jest przed Tobą, koniecznie zobacz odcinek Ambasady Budownictwa TV zamieszczony poniżej. Dowiesz się z niego jak uniknąć najczęściej powtarzających się i kosztownych błędów. Wspólnie z naszym gościem omawiamy najlepsze praktyki i technologie, które warto zastosować w procesie montażu stolarki otworowej. Zachęcamy Was także do przesyłania pytań, bowiem do tematów związanych z oknami i drzwiami bardzo często wracamy w naszych programach. Obserwujcie również nasze media społecznościowe. Zapraszamy!