Współpraca z architektem wnętrz

Przychodzi inwestor do architekta i…? No właśnie. Jak powinna wyglądać współpraca z architektem wnętrz? Jak powinniśmy się do niej przygotować? M.in na ten temat rozmawialiśmy z naszym gościem – Katarzyną Wiosną-Osóbką w kolejnym odcinku Ambasady Budownictwa TV.

Współpraca z architektem wnętrz – jak powinna wyglądać współpraca?

Pani Katarzyna Wiosna-Osóbka na co dzień prowadzi swoje studio projektowe. Dość dokładnie opowiedziała nam, jak wygląda ta praca z jej perspektywy. Jak się okazuje, współpraca z klientem nie opiera się wyłącznie na wyszukiwaniu nowoczesnych i efektownych rozwiązań. Dużo ważniejszy jest bowiem komfort użytkowania i zadowolenie klienta.

Architekt wnętrz musi poznać klienta

Jak powiedziała nam pani architekt, kluczowe jest poznanie klienta i pozyskanie takich informacji, które pozwolą na stworzenie komfortowej przestrzeni, która odpowiada trybowi życia i potrzebom inwestora.

Nie powinniśmy więc zdziwić się, jeśli podczas jednego z pierwszych spotkań padną pytania na temat np. godzin naszej pracy, wieku dzieci, liczby osób w gospodarstwie. Cenne informacje są także te związane z zainteresowaniami i sposobem spędzania wolnego czasu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak zaprojektować przestrzeń dzienną?

Projektowanie wnętrza – tu wszystko ma znaczenie

Katarzyna Wiosna-Osóbka podkreśla, że dla architekta znaczenie ma wiele, pozornie błahych szczegółów, takich jak rozmieszczenie okien względem stron świata. Nie brakuje także pytań o ulubione kolory, czy inspiracje np. zaczerpnięte z mediów społecznościowych. Trzeba bowiem wiedzieć, że to właśnie tam pomysłów na aranżację wnętrz coraz częściej szukają Polacy. Ważne jest jednak, by odpowiednio „ubrać to w całość”. Po drugie, by dostosować koncepcję do przestrzeni, jaką dysponujemy. To ważne, by nie popełnić kosztownych błędów, które będą skutkowały pilnymi zmianami aranżacji wnętrza w niedługiej przyszłości.

Te i inne ciekawostki związane z pracą architekta, w tym również wiele cennych informacji na temat takiej współpracy od strony formalnej zobaczycie w 41. odcinku Ambasady Budownictwa TV. Zachęcamy do oglądania i przesyłania pytań do naszych ekspertów.